İLK TERCİH BURSLULUK SINAVI’NA KATIL, %100’E VARAN EĞİTİM BURSUNU KAÇIRMA!

İLK TERCİH EĞİTİM KURUMLARI, BAŞARINIZI %100’E VARAN BURS ORANLARIYLA ÖDÜLLENDİRİYOR. TÜRKİYE’NİN EN AYRICALIKLI EĞİTİMİYLE TANIŞMAK VE %100’E VARAN EĞİTİM BURSU KAZANMAK İÇİN İLK TERCİH EĞİTİM KURUMLARI

BURSLULUK SINAVI 26 – 27 ŞUBAT’TA ! SON BAŞVURU 24 ŞUBAT!

İlk Tercih Bursluluk Sınavı ile başarıyı destekliyoruz. 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen 26-27 Şubat 2022 tarihindeki bursluluk sınavı, tüm şubelerimizde farklı oturumlarda yapılacaktır. Oturumlar tercihinize göre belirlenecektir. Bursluluk Sınavı sonuçlarına göre başarılı öğrenciler %100‘e varan eğitim bursundan faydalanacak ve Türkiye’nin en ayrıcalıklı eğitimiyle tanışacak.
Sınav Tarihi: 26-27 Şubat 2022

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

SINAV KATILIM ŞARTLARI VE UYGULAMA ŞEKLİ

 1. Sınava katılım ücreti kesinlikle alınmayacaktır.
 2. Öğrencilerin sınava, sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanları getirmesi zorunludur.
 3. Kimlik kontrolü ve sınıfların yerleşim işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için öğrencilerin sınav başlamadan 30 dakika önce kursumuzda ya da kendi okullarında olmaları gerekmektedir.
 4. Sınav başlangıcından itibaren ilk 30 dakikada ve son 15 dakika öğrencilerin sınav salonundan ayrılmalarına izin verilmeyecektir.
 5. Sınav salonunda son iki kişi kaldığı takdirde her iki öğrencinin de aynı anda sınav salonundan ayrılması sağlanacaktır.
 6. Öğrencilerin sınava cep telefonu, haberleşme aracı ve bilgisayar benzeri elektronik eşyalarıyla gelmeleri yasaktır.
 7. Sınav esnasında; cetvel, pergel, hesap makinesi gibi yardımcı araçlar kullanılmayacaktır.
 8. Müsvedde olarak soru kitapçığındaki boş yerler kullanılacaktır.
 9. Sınav sonunda soru kitapçığı öğrencilere verilmeyecektir.
 10. Sınav soruları;
  Türkçe (40), Matematik (40), Fizik (7), Kimya (7), Biyoloji (6), Tarih (5), Coğrafya (5) Felsefe (5) din Kültürü ve Ahlak Bilgisi(5) Toplam soru sayısı (120) ve süre 135 dakika olacaktır.
 11. 10 ve 11’nci sınıf soruları; Her soru 5 seçenekli ve çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Puanlama yapılırken doğru cevapların sayısından yanlış cevapların dörtte biri düşülecektir. Derslerin kat sayı oranları farklı olduğu için her dersin ağırlık oranları farklı olacaktır.
 12. Sınav sonuçları  14.03.2022 Pazartesi günü İlan edilecektir. Sınav sonuçları öğrencilere kurs da teslim edilecektir. Burs kazanan öğrencilerin haklarından yararlanabilmesi için 09.05.2022 Pazartesi günü 17:00’ ye kadar kursa kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 13. Öğrencilerin kazandıkları burs/indirim sadece sınava girdikleri şube için geçerlidir.
 14. Sınav sonunda indirim kazanan öğrenci, bu hakkını kullanmazsa elde etmiş olduğu indirim hakkı, sıralamada ondan sonra gelecek öğrenciye geçmeyecektir.
 15. Sınav başvurusunda yanlış bilgi veren öğrencilerin sınav sonucu değerlendirmeye alınmayacaktır.
 16. Kayıt yaptıktan sonra yanlış bilgi verdiği tespit edilen öğrencinin bursu iptal edilecek veya kaydı silinecektir.
 17. Sınav soruları İlk Tercih Ölçme Değerlendirme birimi Tarafından hazırlanmıştır.

 

BURS ŞARTLARI VE ORANLARI

Özel İlk Tercih Özel Öğretim Kursu’nun 2022-2023 Öğretim yılı için düzenlemiş olduğu 11 ve 12’nci sınıflara öğrenci alımı ve bursluluk sınavlarına katılarak başarı gösteren öğrencilere aşağıdaki oranlarda eğitim bursu verilecektir.

 1. Özel İlk Tercih Özel Öğretim Kursu, sınava giren öğrencilerin sınavda gösterdikleri başarı sırasına göre, her sınıf düzeyinde %100 ile %15 arasında indirim/eğitim bursu verir.
 2. Sınav sonuçlarına göre kontenjan dahilinde 10.Sınıftan 5, 11.sınıftan 5 başarılı öğrenciye burs/indirim verilecektir. Burs ve indirim kazanan öğrencilerin %10’nuna %100, %10’una %75, %20’sine %50, %30’una %25, %40’ına %15 oranında burs/indirim verilir.
 3. Sınav sonuçlarına göre indirim ve burs oranları %100 için soruların en az %95’ini, %75 için soruların en az %85’ini, %50 için soruların en az %85’ini, %25 için soruların en az %75’ini, %15 için soruların en az %65’ini net yapanlardan en yüksek puandan başlanıp belirlenen sayı kadar sıralama yapılarak indirim/burs verilecektir.
 4. Erken kayıt vb. indirimi ile bu sınav sonucundaki indirim birleştirilemez. İndirimlerin en yüksek oranı uygulanır. Ayrıca %50 üzeri indirim kazanan öğrenciye erken kayıt ve kardeş indirimi uygulanmaz.
 5. Özel İlk Tercih Özel Öğretim Kursu, eşitlik vb. durumlarda gerek duyarsa ikinci bir sınava çağırabilir.
 6. Eşitliğin bozulmadığı durumda, öncelikle matematik neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda Türkçe neti fazla olana, onun eşitliği durumunda doğum tarihinde yaşı küçük olana, onun eşitliği durumunda kız öğrenciye öncelik tanınır.
 7. Burs indirim kazanan öğrencilerin kayıtları 14.03.2022 – 09.05.2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
 8. Sınav barajını aşarak kursumuza kayıt hakkı kazanan ve 09.05.2022 tarihine kadar kayıt yaptıran yeni öğrencilerimize %8 erken kayıt indirimi uygulanır.
 9. Özel İlk Tercih Özel Öğretim Kursu’na öğrenci alımı için uygulanacak bursluluk sınavı barajı, sınava giren öğrencilerin sayısı, başarı durumu ve ilgili sınıfların kontenjanları dikkate alınarak bursluluk sınavı sonuçlarının değerlendirilmesiyle belirlenir.
 10. Kazanılan burs/ indirim kursun öğrenim süresi boyunca geçerlidir. Ancak kurs kurallarına uymayan, disiplin cezası alan ve akademik başarısı sınıf ortalamasının altına düşen öğrencilerin indirim/bursları yeniden değerlendirilir.
 11. Burs, indirim ya da kuruma kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları, ilgili sınıfta kontenjan varsa 09.05.2022 tarihine kadar yapılabilecektir

ÜCRETSİZ MATEMATİK KURSU DETAYLARI

1.Dersler Mart’ın 2. haftası başlayacaktır.

2.Haftalık 2 ders saati olarak yapılacaktır.

3.Okul derslerine destek amaçlıdır.

4. Ücretsiz matematik kursunun kaydı ayrıca yapılmalıdır. Öğrenci velililerimizin bizzat kursa gelerek 28 Şubat 2022 -5 Mart 2022 tarihleri arasında ÜCRETSİZ bir şekilde yapmaları gerekmektedir.

5.Öğrencinin bu kursa hak kazanması için sınava başvurması yetmez sınava girmesi gerekir.

GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVIGAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI,GAZİANTEP BURSLULUK SINAVI