Öğretmenlerimiz Öğrencilerimizin Rehberidir

Her sektördeki değişim gibi eğitim sektöründe de değişimler olmuştur. Eğitimin baş aktörleri olan öğretmenlerin konumu da çok farklı bir değişime uğramıştır.

Biz de okullarımızda öğretmenlerimizi sadece bilgi aktaran kişi konumundan çıkarttık. Öğretmenlerimiz, etkinlik tasarlayan rol modellere dönüştüler. Çünkü biz istiyoruz ki öğretmenden öğrenciye sadece bilgi aktarımı olmasın; öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi düşünen, tartışan ve sorgulayan bireyler olarak yetiştirsin. İnanıyoruz ki önemli olan çok şey bilmek değil, bilgiyi kullanarak hedefe ulaşmaktır.

Sosyal ve Bedensel Gelişimi Destekliyoruz

Akademik başarı dediğimiz olgu sadece çok ders çalışmak ile mümkün olmuyor. Akademik, sosyal ve bedensel gelişimi bir bütün olarak kabul ediyoruz ve eğitim sistemimizi buna göre planlıyoruz.

Okullarımızda öğrencilerimizin; sosyal ve bedensel gelişimini destekleyecek, bu alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayacak aktiviteler ve programlar uyguluyoruz. Bu hedefle otuza yakın sosyal ve sportif kulüp açtık. Öğrencilerimiz, istedikleri kulübe kaydolarak kulübün aktivitelerine katılıyorlar.

İhlas Koleji 3d İcerik Calismasi
İhlas Koleji 3d Yazici Kulubu Calismalari
İhlas Koleji Anasinifi Storytelling Dil Ogretimi
İhlas Koleji Bahcelievler Kampusu
İhlas Koleji Beden Egitimi Dersi
İhlas Koleji Gorsel Sanatlar Dersi
İhlas Koleji İlkokul Ogrencileri
İhlas Koleji Kurek Takimi

Sadece Üniversiteye Değil Hayata da Hazırlıyoruz

Okullarımızda verdiğimiz eğitimin temel noktası, öğrencilerimizi, önlerindeki sınavlara hazırlamak kadar, onların aldıkları teorik bilgileri gündelik hayat içinde de uygulamalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin ancak bu şekilde başarılı bireyler hâline geleceklerine inanıyoruz.

Akademik Çalışma Programımız

Bütün yıl sürecek akademik çalışmalarımız, uzman kadromuz tarafından eğitim yılının başında yapılan seminerler ve zümre toplantılarında belirlenir.

Yaptığımız deneme sınavlarını gerçek sınavlardan farksız bir şekilde uyguluyoruz. Öğrencilerimizin gerçek bir sınav tecrübesi yaşaması için onlara gerekli ortamı oluşturuyoruz. Sınav yeri olarak bazı deneme sınavlarımızı üniversitelerin kampüslerinde, gerçek sınav prosedürüne uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

Bu sınavlar, ölçme değerlendirme birimimiz tarafından değerlendirildikten sonra öğrencilerimiz için ferdî ve grup çalışma programları hazırlıyoruz.

Değer Sahibi Bireyler Yetiştiriyoruz

Başarılı ve değer sahibi bireyler yetiştirme ilkemize uygun olarak öğrencilerimizin sosyal hayatları içinde İhlas Koleji öğrencisine yakışır hâl ve davranışlar göstermesi, parmakla gösterilen bireyler olması eğitim prensiplerimizin temelini oluşturuyor. Her zaman vurguladığımız üzere kişinin başarısı sadece akademik başarılarla sınırlı olmayıp ahlaki ve kültürel değerleriyle yüksek karakter sahibi olmasıyla mümkün olmaktadır.  İhlas Eğitim Kurumları olarak da bizim ilk hedefimiz öğrencilerimizi bu yüksek karakter mertebesine uygun olarak yetiştirmektir.

GENÇLERİN HEDEFLERİ ARTIK GENÇLERE EMANET

İhtiyaç durumuna göre değişebilen bir kavramdır. Bazen öğrenci sınıf içinde yeterince performans sergileyemeyebilir ve özel derse ihtiyaç duyar. Bazen sınıfta öğrendiğinden daha fazlasını öğrenmek ister ve özel derse ihtiyaç duyar. Bazen pratik yapma konusunda destek ister bazen de ilk defa başka alanlara eğilmek ve kendini geliştirmek istediğinden özel derse ihtiyaç duyar. Özel ders öğrencinin ihtiyacına göre eğitim veren öğretmenin bire birde tam performans sağlanması adına yaptığı bilgi aktarımıdır.

Özel Ders Neden Gereklidir ?

Özel dersi, zayıf öğrencinin alması gerekliliği yeterli bir bilgi değildir. Her seviyedeki öğrenci özel ders alabilir. Çünkü 1 saatlik özel ders;  5-6 saatlik sınıf dersine bedeldir. Öğretmen, öğrenci ile beraber olduğunda onunla empati kurup, hangi tür çalışma metodu uygulanacağını ve neye ihtiyacı olduğunu net görür. Bunun yanı sıra gerekli olmayan ve öğrencinin bildiği konuları eksik olduğu yerlerden ele alıp veya sadece tekrar ve pratik yaptırarak, sorun tespit ettiği noktalara yoğunlaşabilir. Özel dersin öğrenciye sağladığı pek çok fayda vardır ki bunlar yadsınamaz.

Özel Dersin Yararları

Öğrencinin sistemli çalışmasını ve sorumluluk duygusunun oluşmasını sağlar. Kendine güvenip, rahatlıkla soru sorabilmesine yardımcı olur. Bire bir derslerde öğrenci anlatılan konuya doğrudan öğrenme amaçlı koşullanmış olacaktır. Böylece hem gösterilen ilginin artması hem de buna bağlı olarak öğrencinin yapabildiğini görüyor olması ile birlikte, başarısızlık hissiyatı yerini öz güvene bırakmış olur.

Kurumumuzda her sınıf ve her branş için alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından birebir dersliklerimizde özel dersler verilmektedir.